از ایده تا مدل کسب و کار

برد شوگارز (Brad Sugars)

یکی از مزایای مربیگری در کسب و کار، فرصت کار با مشاغل مختلف، مفاهیم تجاری و عوامل موثر و غیرموثر موفقیت در کسب و کارهاست. من از صنعت مد تا غذای حیوانات درگیر موارد مختلف، منحصر به فرد و غیر متعارف بودم.

ایده‌های منحصر به فرد خیلی اوقات، موفق هستند، اما باید از نظر تجاری هم قابل استفاده بوده  و توانایی توسعه را داشته باشند. یکی از مشاغل غیر متعارفی که اخیراً با آن کار کردم ، یک شرکت در آفریقای جنوبی به نام Liza Clifford Bra Fitting Studio بود. یک شرکت موفق در حوزه تولید پوشاک بانوان با امکان شخصی سازی لباس برای هر مشتری.

لیزا در ارتباط با مشتریان بسیار موفق عمل می‌کرد. مساله او مانند اکثر کسب و کارهای ایده محور، یافتن راهکاری برای پایدار و زنده نگه داشتن کسب و کار بود؛ چیزی که فراتر از گفتن مردم است:

این ایده خوبییه، بخرش!

بعبارتی مردم می‌گویند: “این یک ایده عالی است! این پول من است و آیا می‌توانم مقداری بیشتر از آن داشته باشم؟” سپس، شما باید فعالیت کارآفرینی خود را در یک مدل سیستماتیک سازماندهی کنید تا نتایج پیش بینی کننده‌ای به دست آورید.

معنی آن چیست؟

تجارت می تواند بدون شما ادامه یابد. کسب و کارها مبتنی بر سیستم‌ها و فرایندهای مشخصی هستند که اگر اتفاقی هم برای صاحب کسب و کار رخ دهد، تجارت آن قادر به ادامه حیات خواهد بود؛ چرا که برنامه‌های تجاری و استراتژی‌های رشد و توسعه بصورت روزانه روی کاغذ و با یک تیم به اشتراک گذاشته می‌شود نه یک فرد.

این مسیر کمک می کند تا ایده بطور مداوم ایجاد شوند و از تجربیات مشتری برای بهبود استفاده کنیم. سیستم سازی، خلاقیت و توسعه خدمات را از بین نمی‌برد. در واقع به تیم کمک می‌کند تا پارامترهایی برای هر مشتری بطور جداگانه، در چارچوب ارزش‌ها و فرهنگ شرکت، فراهم نماید. در مورد شرکت لیزا، علی رغم اینکه یک فرایند خاص هر مشتری در حال اجراست که قابل تکرار برای سایر مشتریان نیز می‌تواند باشد، اما در واقع این یک تجربه شخصی برای هز خانم است.

همه چیز قابل اندازه گیری است

ایده ها می توانند مبهم و مبهم باشند. اعداد عینی هستند. چه تعداد مشتری با چه قیمت‌هایی سود کسب می‌کنند؟ برای حفظ توسعه، چه میزان حاشیه سود نیاز است؟ چه میزان از کسب و کار مربوط به خرید مشتریان قدیمی و راضی است تا هزینه بازاریابی کاهش یابد؟

پس از بدست آوردن این اعداد و ارقام، می‌توانید درمورد فعالیت‌هایی که برای تداوم موفقیت نیاز دارید، راحت‌تر تصمیم گیری نمایید. اطلاعات کامل در خصوص یک خرده فروشی ساده می‌تواند فروش روزانه را بصورت تصاعدی افزایش دهد. عدم وجود برنامه تبلیغات آنلاین می‌تواند باعث صرفه جویی در خرید محصولات جدید شما شود. شما باید آنچه از کسب و کارتان می‌دانید را مدیریت کرده و نتایج را بررسی نمایید.

فضای رشد در ساختار شرکت تعبیه شده است. برای ادامه حضور در کسب و کار، توسعه یک انتخاب نیست بلکه یک ضرورت است؛ حتی اگر شما مشاوری هستید که در منزل کار می‌کنید. باید مشتریان جدید را بدست آورید و جایگزین کسانی کنید که از شما جدا می‌شوند.

با این حال ، اگر هدف شما توسعه بیشتر مثل ایجاد واحدهای جدید، گسترش در سطح کشور و منطقه است، باید فرایندهای خود را برای این منظور آماده و مستند کنید. بزرگترین دلیل شکست کسب و کارها ، کمبود سرمایه نیست، بلکه کمبود دانش است. داشتن ایده برای یک کسب و کار بسیار خوب است، اما دانستن تفاوت بین یک ایده خوب و یک ایده تجاری خوب به معنای واقعی کلمه پول در بانک است.

قسمت اول

داستان بث و کارل و ایده‌ای که به اعتقاد آنها می تواند به یک تجارت بزرگ تبدیل شود

قسمت دوم

تصویر سازی بصری مدل کسب و کار. بوم کسب و کار، ابزاری بصری برای ساخت مدل های تجاری قدرتمند

قسمت سوم

نمونه سازی اولیه. یک مدل کسب و کار، بارها تغییر می کند بنابراین عاشق اولین مدل خود نشوید، چرا که ممکن است برای تغییرات آن مقاومت کنید

قسمت چهارم

نقشه محیط و مدل کسب و کارتان را تهیه کنید

قسمت پنجم

تمام جنبه های مدل کسب و کار خود را آزمایش کنید تا بفهمید چه چیزی مفید است ، چه چیزی مفید نیست و چه چیزی باید تغییر کند.

قسمت ششم

داستان خودتان را تعریف کنید. مدل کاری خود را به روشی روشن ، ساده و جذاب ارائه دهید.