دوست گرامی سلام،

ارتباط مستقیم و دائمی با کاربران و دریافت بازخوردهای ایشان می‌تواند استراتژی‌های توسعه محصولات هر کسب و کار را به گونه‌ای که بیشترین کاربرد را برای مخاطب داشته باشد، هدایت کند. تعریف‌های مختلفی از بازخورد در آموزش ارائه شده است که می‌توان آنها در دو پارادایم دسته‌بندی کرد:

  • در پارادایم قدیمی، فیدبک از جنس اطلاعاتی است که یک واسطه مانند معلم، دانش آموز، محتوا و تجربه ارائه داده و هدف آن کاهش فاصله بین هدف و عملکرد محصول با دیدگاه و نظرات مخاطبین است.
  • در پارادایم جدید اما، فیدبک تاکید بیشتری بر روی عملکرد دارد. فیدبک از اطلاعاتی که بالقوه مفید هستند، فراتر رفته و به فرایندی جهت تغییر رفتار مخاطبین ارائه می‌کند. به گفته کارشناسان فرایندی که در آن یادگیرندگان، اطلاعاتی راجع به کار خود و میزان تطابق آن با استانداردهای مرتبط دریافت می‌کنند تا  عملکردشان را بهبود بخشند.

ما نیز در آکادمی آموزشی پارسا تلاش می‌کنیم تا با دریافت نظرات کاربران گرامی، نسبت به تدوین و تصحیح استراتژی‌های توسعه‌ای کسب و کارمان در راستای ارتقای کیفیت خدمات، بصورت مداوم اقدام کنیم.

توضیحات فوق به این معناست که زمان ارزشمندی که شما جهت تکمیل این پرسشنامه صرف می‌کنید، گنجینه مهمی است که ما را در راستای این اهداف یاری می‌دهد.

ضمن تشکر از شما، درخواست می کنیم تا با نگاه کارشناسانه نسبت به تکمیل این پرسشنامه و تجربه کاربری خودتان از وب سایت و شبکه های اجتماعی آکادمی آموزشی پارسا اقدام نمایید.

به منظور قدردانی از زمانی که صرف می‌نمایید، هدیه کوچکی در نظر گرفتیم، شما می‌توانید با وارد کردن کد تخفیف زیر، از ۵% تخفیف در خرید محصولات ما استفاده نمایید.
 
کد تخفیف: Disc-questionnaire
 
روابط عمومی آکادمی آموزشی پارسا
تکمیل پرسشنامه

تجربهٔ کاربری (User Experience – UX)


به اختصار UX شامل رفتارها، نگرش‌ها و احساسات یک کاربر در استفاده از یک محصول، سامانه یا سرویس خاص است. تجربه کاربری جنبه‌های کاربردی، تجربه شده، اثرگذار به صورت عاطفی، معنادار و ارزش‌مند تعامل انسان و رایانه و مالکیت محصول را در بر می‌گیرد.

علاوه بر این، برداشت یک فرد از جنبه‌های مختلف یک سامانه مانند سودمندی، کاربری آسان و کارایی نیز در گسترهٔ تجربهٔ کاربری قرار می‌گیرد. به عبارت دیگر، تجربهٔ کاربری همان خاطره‌ای است که با استفاده از یک محصول، سامانه یا سرویس در ذهن کاربر نقش می‌بندد.

از آن جایی که تجربهٔ کاربری دربارهٔ ادراک‌های فردی و تفکراتی در رابطه با سامانه است، می‌تواند ماهیتاً تا حدی به عنوان یک امر ذهنی، نظری و درونی (سوبژکتیو) در نظر گرفته شود. هم‌چنین تجربهٔ کاربری یک مفهوم پویا است که به طور مداوم در طول زمان با توجه به تغییرات در شرایط استفاده و نیز گسترش یافتن زمینه‌های کاربرد آن، تغییر می‌کند.

منبع: ویکی پدیا