مرحله ۱ از ۴

  • اطلاعات شناسنامه ای

  • YYYY slash MM slash DD

دهه‌ی اخیر، «عصر ارتباط با مشتری» نامیده‌ شده است. بهره‌گیری از خرد جمعی و توسعه شبکه‌های ارتباطی گسترده و اثربخش در راستای ارائه‌ی خدمات بهینه به مشتریان، امری حیاتی برای کسب‌وکارها است.

شبکه های ارتباطی مجموعه هایی ناهمگن با شایستگی های متفاوت هستند که به یکدیگر وابسته بوده و از فناوری اطلاعات و ارتباطات جهت هماهنگی و پشتیبانی فعالیت های خود کمک می گیرند.

هم‌سو با این رویکردهای جهانی، آکادمی آموزشی پارسا با دعوت از مشارکت اثربخش اشخاص و شرکت‌های باتجربه و متخصص در حوزه آموزش سعی در معرفی خدمات خود به بخش های مختلف بازار و توسعه شبکه فروش خود دارد.
توسعه فروش و حضور جدی در بازار و رقابت به منظور جذب مشتریان بیشتر، نیازمند اقدامات جدی هر سازمان است. به‌عنوان یک کسب و کار پایدار، باید روند بازار، تغییرات در صنعت، وضعیت مشتریان بالقوه و بالفعل و ویژگی‌های محصولات را دائما رصد و کنترل کرده و میزان فروش شرکت را افزایش داد.

در این راستا، آکادمی آموزشی پارسا اقدام به ارائه طرح همکار فروش” به منظور بهره گیری از مشارکت اثربخش شبکه فروش نموده تا دوره های آموزشی خود را به بخش های مختلف بازار معرفی نماید.
همکارفروش، به افراد حقیقی یا حقوقی گفته می‌شود که با برخورداری از ارتباطات گسترده‌ در بازار و مشارکت در معرفی و ترویج محصولات آموزشی در توسعه‌ی شبکه فروش آکادمی سهیم می شوند.

  • در صورتیکه دانشجو، فارغ التحصیل یا فرد جویای کار در حوزه های مالی یا فناوری اطلاعات و علاقمند به کسب درآمد در کنار فعالیت های جاری تان هستید، می توانید همکار فروش ما شوید.
  • برای این منظور پس از مطالعه فایل پیوست و در صورت تمایل به همکاری، فرم درخواستی را تکمیل و ارسال نمایید.
  • پس از بررسی اطلاعات ارسالی، یک دوره آموزشی فروش برای شما برگزار خواهد شد و مجوز فروش را دریافت خواهید نمود.
  • هر فروشنده بر اساس میزان تحقق فروش نسبت به بودجه ای که طی دوره های مشخص سه ماهه تعیین شده، پورسانت مشخصی را دریافت می کند.
  • بر اساس میزان تلاش فروشنده، رتبه وی از برنز به نقره، طلا و الماس ارتقا یافته و به همان میزان، درصد پورسانت فروش بیشتری را دریافت خواهد نمود.