اریک ریس
اریک ریسکارآفرین
یک کارآفرین و نویسنده کتاب پرفروش نیویورک تایمز استارت آپ ناب است که بیش از یک میلیون نسخه فروش و به بیش از سی زبان ترجمه شده است. او خالق روش Lean Startup است که به یک جنبش جهانی در تجارت تبدیل شده و توسط افراد و شرکت‌های مختلف در سراسر جهان به کار گرفته می‌شود.

اریک ریس


پس از فارغ التحصیلی در رشته نرم افزار در سال ۲۰۰۱ به Silicon Valley نقل مکان کرد. وی تا زمان عرضه محصول دنیای مجازی سه بعدی تحت وب با شرکت There.com همکاری می‌کرد.

در سال ۲۰۰۴ ، ریس با پیوستن به ویل هاروی، یکی از بنیانگذاران There.com یک شبکه اجتماعی به نام IMVU رو تاسیس کردند. سرمایه گذار IMVU استیو بلانک، اصرار داشت که مدیران این شرکت باید در دوره‌های کارآفرینی دانشگاه برکلی شرکت کنند. در آنجا Ries روش Blank را برای بازخورد سریع مشتری فرا گرفت. او از این روش که به “توسعه مشتری” معروف است، در IMVU استفاده کرد و با ترکیب آن با نرم افزار، آزمایش‌های متنوعی را صورت داد. IMVU تقریباً ۵۰ بار در روز کد تولید می کند، یک چرخه توسعه غیر معمول سریع. Ries همچنین نسخه اولیه کتاب بلانک در مورد توسعه مشتری، چهار قدم تا ظهور مقدس را منتشر کرد.

هدف IMVU ادغام پیام های فوری با درآمد بالای هر مشتری از بازی‌های ویدیویی است. ریس و هاروی به دنبال بودجه هنگفت اولیه نبودند و ظرف مدت شش ماه یک محصول حداقلی را منتشر کردند. در سال ۲۰۰۶، این شرکت موفق به جذب یک میلیون دلار سرمایه گذاری از گروه Seraph گردید و در نهایت ۱۸ میلیون دلار دیگر نیز جمع کرد. در سال ۲۰۰۸ پس از پیوستن مدیر عامل جدید به IMVU ، ریس از سمت CTO کنار رفت و به عنوان ناظر هیئت مدیره باقی ماند.