درباره SEO

نویسنده: ریتیکا پرادهان

در گذشته نه چندان دور، بازاریابی صرفا به تبلیغات در فضاهای عمومی مانند تلویزیون، روزنامه‌ها، مجلات یا نمایشگاه‌ها محدود می‌شد. با ظهور تکنولوژی اما، استراتژی‌های نوین بازاریابی دیجیتال به مرور جایگزین بازاریابی سنتی گردید.

این روش‌ها، مدل‌های کارآمدتری جهت شناسایی و دستیابی به مخاطبین هدف در اختیار ما قرار می‌دهند؛ و توسعه موتورهای جستجو (SEO) نیز به یکی از روش‌های مهم در توسعه برندینگ شرکت‌ها تبدیل شدند. امروزه اهمیت آگاهی از مفاهیم سئو برای سازمان‌ها غیرقابل انکار است. سازمان‎‌ها باید به منظور توسعه کسب و کارشان، با رصد دقیق رفتار مشتریان، ترافیک سایت و ROI آنرا افزایش دهند.

 • SEO ترافیک وب سایت را افزایش می‌دهد

  الگوریتم‌های SEO با کلمات کلیدی که کاربران در اینترنت جستجو می‌کنند، بصورت تنگاتنگی با یکدیگر کار می‌کنند. SEO با بهینه سازی نتایج در موتورهای جستجو، ترافیک بیشتری را به وب سایت شما هدایت می‌کند. انتخاب کلمات کلیدی مناسب، یکی از مهارت‌های تولیدکنندگان محتوا در بهینه سازی SEO به شمار می‌رود.

 • ارتقاء سطح آگاهی مخاطبین از برند و فعالیت شما

  SEO باعث بهبود ترافیک سایت، افزایش تعداد بازدید کنندگان و آشنایی بیشتر آن‌ها با برند و کسب و کارها می‎شود. همچنین SEO در بهبود کیفیت محتوای سایت بر اساس بازخوردها و نظرات کاربران کمک کرده و عملکرد وب سایتتان را ارتقا می‌دهد. مثلا بر اساس تجربه کاربری می‌تواند زمان بارگذاری محتواها را جهت افزایش بازخورد کاربران، به شما پیشنهاد دهد.

 • مشتری‌های آینده نگر را برای توسعه درآمد کسب و کارتان انتخاب کنید

  هر بازدیدکننده یک مشتری بالقوه است و نتیجه سئو به عنوان بخشی از ارکان فرایند دیجیتال مارکتینگ، می‌تواند در توسعه کسب و کار به شما کمک می‌کند.

  SEO علاوه بر رصد محصولات و خدمات شما، سایر پارامترهای موثر در کسب و کار شما را نیز شناسایی می‌کند. مثلا، رده کیک‌های شکلاتی شما را در “بهترین کیک‌های شکلاتی منطقه” یا “بهترین کیک شکلاتی شهر یا کشورتان” رتبه بندی می‌کند.

  اطلاعات دموگرافیک دقیقی درباره مخاطبین هدف ارائه می‌دهد که در استراتژی‌های بازاریابی قابل استفاده هستند. این کار نه تنها در جذب مشتریان بالقوه، بلکه در تداوم ارتباط با آنها نیز به شما کمک می‌کند.