انتظارات از یک برنامه نویس Front-end

نویسنده: جنیفر شالمانوف

اگر شما هم عاشق برنامه نویسی هستید، قطعا علاقمندید که کاربران، بهترین تجربه را از محصولات شما داشته باشند! شما فقط ممکن است یک برنامه نویس Front End باشید.

بر اساس تحقیقات و آمار ارائه شده، طی ۸ سال آینده، برنامه نویسی Front End، رشدی معادل ۱۸% خواهد داشت. طبق اطلاعات Glassdoor ، برنامه نویسان Front-End میانگین ۶۳,۰۰۰ دلار حقوق و بیش از ۷۶,۰۰۰ دلار درآمد سالانه خواهند داشت؛ و میانگین درآمد برنامه نویسان حرفه‌ای تا ۱۳۰،۰۰۰ دلار پیش بینی می‌شود.

پس راه درستی را انتخاب کرده‌اید.

زندگی روزانه یک برنامه نویس


برنامه نویسان مبتدی، معمولا کار را با کدهای ساده و پروژه‌های معمولی شروع می‌کنند. یک پروژه الزاما نباید در سریعترین زمان ممکن انجام شود، بلکه باید با بهترین کیفیت و کم نقص تولید شود.

معمولاً اولین مسوولیت یک برنامه نویس مبتدی، نوشتن یک کد ساده و آشنایی با رابط کاربری (UI) محصولات شرکت است. شرکت‌ها با توجه به نوع محصول و سیاست‌هایشان، استانداردهای رابط کاربری منحصر به فردی دارند که برنامه نویسان مبتدی نیز باید با آن‌ها آشنا شوند. رفع مشکلات ساده، اغلب به آسانی و با اندکی تغییر انجام می‌شود. مدیران و سرپرستان با کمک به برنامه نویس مبتدی، سعی در آشنایی ایشان با نحوه کد نویسی و فرایندهای سازمان دارند.

برنامه نویسان مبتدی Front End بیشترین زمان خود را صرف همکاری با سایر برنامه نویسان و طراحان UX می‌کنند. به مرور و با تسلط بیشتر، می‌توانند به صورت مستقل کدهای جدیدی را پیاده سازی نمایند.

پروژه‌های برنامه نویسان تازه کار Front-End

  • پیاده سازی رابط‌های کاربری (User Interface) ساده
  • تغییر در برخی از المان‌های یک UI از پیش طراحی شده
  • کار با API ها
  • طراحی تست‌های خودکار برای UI
  • افزودن برخی ویژگی‌های جدید

برنامه نویسان مبتدی Front End باید درک کاملی از مفاهیم HTML ،CSS ، JavaScript، DOM و اصول کد نویسی مانند React و نحوه استفاده از API ها را داشته باشند.

مسیر کاری یک برنامه نویس


همه افراد بدون توجه به گذشته کاری‌شان، می‌توانند زندگی خود را تغییر دهند. تونی بوسول یک برنامه نویسان Front End Web است که در سال ۲۰۱۹ از Google بورسیه تحصیلی دریافت کرد. تونی ۱۴ سال راننده کامیون بود و تصمیم گرفت که به عنوان یک برنامه نویس کار خود را ادامه دهد. او در بسیاری از شرکت‌ها پذیرفته و در بسیاری از مصاحبه‌ها رد شد. سرانجام در شرکت رویایی گوگل پذیرفته شدو اکنون با خوشحالی به عنوان یک برنامه نویس وب کار می‌کند.

اگر فکر می‌کنید برنامه نویسی نمی‌تواند زندگی شما را تغییر دهد … پس به داستان من گوش کنید.

مهم نیست که در کجای زندگی هستید، اگر برنامه نویسی رو دوست دارید، از همین حالا شروع کنید.