خلاقیت در آموزش 

نویسنده: گابریل روترن

گابریل روترن فردی کنجکاو و علاقمند به تکنولوژی و کاربرد آنها در بهبود زندگی است. کنجکاوی همان چیزی است که گاب را به عنوان یک مدرس و کارشناس حرفه‌ای متمایز می‌کند. او بنیانگذار و مدیر ارشد استارت آپ Feather Docs و مدرس برنامه نویسی است. او روش‌های خلاقانه‌ زیادی جهت توسعه خلاقیت برنامه نویسان ابداع کرده است.

تدریس اصول فنی با روش‌های خلاقانه جالب است. من تمام دوره‌های آموزشی‎ام را با همین نگرش تولید می‌کنم.

در اولین دوره آموزشی با نام “به یک Developer در حوزه Cloud تبدیل شوید” باید تجربه استقرار سیستم‌های ابری را برای دانشجویان تشریح می‌کردم، همچنین لازم بود بصورت تخصصی بر روی امنیت داده‌ها متمرکز می‌شدم و برای همین، قبل از شروع دوره، در دوره آموزشی مدیریت دسترسی IM در توسعه نرم افزارها شرکت کردم.

  • چرا باید یک مدرس حرفه‌ای شوید؟

    از دیدگاه گاب، یک مربی حرفه‌ای، زندگی شخصی حرفه‌ای هم داره.

روش تدریس فرایند بسیار ارزشمندی است که هم باعث ارتقای دانش فردی شده و هم در کیفیت آموزش موثر است.

Gabe یک طراح UX، برنامه نویس Cloud و یک Full Stack Web Developer  است؛ و به زودی دوره‌های پایتون را نیز آموزش تولید کرد. در حال حاضر، دوره‌های آموزش طراحی و پیاده سازی فرایندهای خاص تولید محصول آموزش می‌دهد.

آموزش به روش سنتی دشوار است و باید آنرا به روشی ساده تبدیل کنیم تا دانشجویان براحتی با مفاهیم آشنا شوند. روش‌هایی جذاب که دانسته‌هایان را به بهترین روش منتقل کنیم.

  • کیفیت مهمترین پارامتر در آموزش

گاب به عنوان یک مدرس حرفه‌ای، اهمیت زیادی برای صحت اطلاعاتی که آموزش می‌دهد، قائل است.

تولیدکنندگان محتوا، نقش کلیدی در حمایت از مدرسان دارند.

من واقعاً برای مدیر تولید محتوا ارزش قائلم، او همیشه برای کمک به من حضور دارد. با نظارت او متن‌های درستی انتخاب و ایده‌هایم را بازگو می‌کنم یا اگر کار نامعقولی انجام دهم به من گوشزد می‌کند؛ و این روش همکاری کمک می‌کند تا به یک محتوای با کیفیت برسم.